مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

دستگاه جوجه کشی چیست؟؟

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

تولید جوجه بوسیله ی دستگاه جوجه کشی چیزی جز تقلیدی از درآمدن جوجه توسط مرغ مادر نمی باشد.در میان دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار توصیه می شود دستگاهی را انتخاب کنید که با سطح فعالیت و میزان نیاز شما هماهنگ بوده و البته دارای کیفیت مناسب باشد.اندازه دستگاه جوجه کشی و همچنین گردش مناسب هوا بسیار مهم است ، باید گردش هوا در کل دستگاه یکنواخت و به یک میزان باشد زیرا برای زنده ماندن جنین داخل تخم ، رسیدن اکسیژن به جنین بسیار اهمیت دارد.در دستگاه های جوجه کشی برای تخم مرغ دوره تولید به این ترتیب است که 18 روز اول را دوره ی تشکیل و تکامل (همان دوره ی ستری) و سه روز آخر دوره خروج از داخل تخم ( همان دوره هچری) می باشد.

دستگاه جوجه کشی ساخت ترکیه

دمای داخل دستگاه در 18روز اول که به نام دوره ی ستر شناخته شده می باشد دمای ایده آل 37/8 می باشد. و همچنین دمای ایده آل دستگاه در سه روز آخر که با عنوان دوره ی هچر شناخته شده می باشد باید ما بین 37 الی 37/2باشد. در یک دستگاه جوجه کشی با کیفیت مناسب باید نوسان دما نباشد و یا در کمترین میزان ممکن باشد.در این دستگاه ها رطوبت نیز به اندازه ی دما حائز اهمیت می باشد.در دوره ستر میزان رطوبت باید مابین 55 الی 65 درصد باشد و در زمان هچر نیز باید مابین 65 الی 75 درصد باشد. در ماشین های جوجه کشی ظرفهای پر از آبی که داخل دستگاه قرار میگیرند به تامین رطوبت کمک می کنند که این سیستم در دستگاه های اتوماتیک اعمال می شود که دارای معایبی می باشد زیرا هر بار که برای پر کردن ظرف اقدام می کنیم ، در حین باز و بسته کردن درب دستگاه مقداری رطوبت خارج می شود و رطوبت کم می شود و دستگاه باید مجددا رطوبت را تنظیم کند و در مقابل این شرایط دستگاه های جوجه کشی حرفه ای مجهز به رطوبت ساز التراسونیک به صورت اتوماتیک ، رطوبت دستگاه را با دادن بخار سرد تنظیم میکند . لازم به ذکر است که این رطوبت سازها آب را در مخزن خود ذخیره می کنند و مشکل باز و بسته شدن درب دستگاه بدین ترتیب حل می شود.

دستگاه جوجه کشی ساخت ترکیه

نحوه ی قرار دادن تخم ها در داخل انکوباتور یا همان دستگاه جوجه کشی بدین ترتیب می باشد که قسمت نوک تیز تخم باید رو به پایین قرار گیرد و قسمت پهن تخم که کیسه هوایی تخم در آن قسمت قرار دارد رو به بالا قرار گیرد. در این دستگاه ها چرخش راک ها( قسمت های نگه دارنده ی شانه های تخم) نیز دارای اهمیت زیادی می باشد . چرخش برای تخم مرغ در دوره ی ستر (18 روز اول) باید در زاویه ی 45 درجه رو به جلو و عقب چرخش راک ها صورت بگیرد و این اتفاق باید حداقل روزانه 6 الی 8 بار اتفاق بیافتد.و برای این کار چرخش دستگاه خود را به هر 2 ساعت یکبار تنظیم کنید.اگر تخم شکل ثابت باقی بماند زرده تخم بدلیل سنگینی خود در داخل تخم در قسمت پایین ته نشین می شود و در این جا هدف از چرخش جلوگیری از این ته نشین شدن می باشد. لازم به ذکر است که در دوره ی هچر (3 روز آخر) چرخش متوقف می شود.

دستگاه جوجه کشی ساخت ترکیه

خروج جوجه ها از تخم های داخل دستگاه می تواند دقیقا در یک روز صورت نگیرد ، البته لازم به ذکر است که انتخاب تخم مناسب در بازده اهمیت زیادی دارد.به عنوان مثال تخم نباید زیاد کوچک یا زیاد بزرگ باشد و همچنین نباید به شکل ظاهری تخم مرغ از لحاظ اندازه و شکل نامناسب و نا متقارن باشد.با در نظر گرفتن تمام این نکات در میان تخم های دستگاه ، تخم هایی که اندازه مناسب تری دارند احتمال دارند زودتر از بقیه در آیند ، مثلا چنین تخم هایی احتمال دارد روز نوزدهم نیز در آیند و تا روز 21 الی 22 خروج  از تخم مرغ ادامه یابد.

هم اکنون می خواهیم تعداد روزهای مورد نیاز برای درآوردن جوجه پرندگان مختلف را ذکر نماییم:

مرغ: 21 روز   ،     بوقلمون: 28 روز     ،      غاز: 30 روز     ،      کبک: 24 روز    ،       اردک: 28 روز       ،     طاووس: 28 روز

و در نهایت از مزایای دستگاه جوجه کشی می توان به این امر اشاره کرد که در هر زمان از سال می توانید جوجه تولید کنید و برای این نیازی به منتظر ماندن برای آماده بودن مرغ (کرچی مرغ) برای خوابیدن روی تخم مرغ ها وجود ندارد و در هر زمان از سال به هر اندازه ای که می خواهید می توانید جوجه تولید کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :