مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

معرفی بوقلمون و انواع نژاد های بوقلمون

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 2 کاربر

در معرفی انواع نژاد های بوقلمون و تاریخچه ی آن میتوان اینگونه بیان کرد، بوقلمون پرنده ای آرام می باشد.خاستگاه آن از کشور آمریکای شمالی و مرکزی است. که در قرن 16 میلادی به اروپا و همچنین توسط ارمنیان در دوران حکومت شاه عباس صفوی به ایران آورده شده است.نژاد های مختلف بوقلمون از طریق تفاوت وزن بدن، رنگ پرهایشان و ... تمییز داده می شوند. که هر نژاد با توجه به منطقه پرورش خود نامگذاری شده است. گوشت بوقلمون یکی از خوراکی های محبوب اکثریت مردم می باشد. و به دلیل اینکه دارای خواص بالایی می باشد سبب شده تا این پرنده بیشتر در زمینه ی گوشتی پرورش داده شود.پرورش بوقلمون توجیه اقتصادی بسیار قابل قبولی دارد.تا جایی که یکی از شغل های پر درآمد در ایران تلقی می شود.بوقلمون را می توان به صورت سنتی در محدوده ی خانه های روستایی هم به صورت صنعتی در سالن پرورش داد.

انواع نژاد های بوقلمون

بوقلمون نژاد لارج وایت: نژادی سنگین وزن آمریکایی است که نرهای این نژاد حدودا وزنی معادل 15 کیلوگرم داشته و پرنده ماده در زمان بلوغ وزنی بالاتر از 8 کیلوگرم دارا می باشد.

بوقلمون نژاد برنز: نژاد برنز یکی از مطرح ترین و سود آورترین نژاد های بوقلمون می باشد رنگ پرهای این نژاد سیاه رنگ همراه بازتابی مسی و قهوه ای رنگ است.وزن پرنده نر نژاد برنز در بلوغ بالای 12 کیلوگرم بوده و وزن ماده ها نیز به هشت کیلو گرم می رسد.

بوقلمون نژاد رویال پالم: نژاد رویال پالم جهش یافته از نژاد برنز آمریکایی بوده و رنگ آن سفید دودی است پرنده نر در بلوغ 1 کیلوگرم و پرنده ماده به 7 کیلوگرم می رسد.

بوقلمون نژاد بلاک نورفولک: نژادی است انگلیسی و رنگ پر، پاها و چشمان آن مشکی می باشد و به خاطر کوتاهی ساق پاها جثه کوتاهی دارد.وزن نرهای این نژاد بطور میانگین 1 کیلوگرم و پرنده ماده 7 کیلوگرم می باشد.

فروشگاه کی دی تی کالا ارایه دهنده ی جوجه ی یک روزه بوقلمون و تخم نطفه دار بوقلمون با قیمت پایین و رقابتی می باشد جهت خرید با شماره تماس های فروشگاه در ارتباط باشید:

شماره های تماس :

 

شماره تلفن دفتر فروش بوقلمون: 42220066-041

 

شماره تلفن پرورشگاه بوقلمون:   42232370-041 

 

شماره همراه کارشناس فروش جوجه بوقلمون: 09141901929

کانال تلگرامی ما:

 

https://telegram.me/joinchat/ADvhmjuqUm_v8DDiGHYAog

 

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :