مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

معرفی بهترین نژاد لاری اصیل

امتیاز کاربران :
7 / 10
از 5 کاربر

نژاد لاری

معمولا نژاد لاری، نژاد آرام و ساکتی می باشد.ولی خروس هایی که برای جنگاندن استفاده می شوند با روش خاصی(با خوراندن گوشت و خون) تربیت شده و حس مبارزه طلبی و جنگ جویی آن ها تحریک می گردد،به طوری که کاملا خصوصیات نژاد های جنگی را پیدا کرده و حتی گاهی به انسان و به خصوص به کودکان نیز حمله می کنند.این نژاد در ایران اغلب برای جنگ انداختن استفاده می شود.علاقمندان به این نژاد سعی دارند که آن را به طور خالص نگه داری کنند.به همین علت این نژاد را می توان از معدود نژادهای خالص ایران دانست.این نژاد از لحاظ تولید گوشت، فرم بدن و ظرفیت ژنتیکی تولید بسیار جالب می باشد.در تهران و برخی شهرستان ها صاحبان این نژاد علاقه زیادی به جنگ انداختن خروس ها دارند و بر سر پیروزی آن ها شرط بندی های زیاد و گاه کلانی صورت می گیرد.

خصوصیات ظاهری نژاد لاری

فرم بدن هر دو جنس نر و ماده شبیه به هم بوده و تنها از نظر اندازه جثه و وزن با هم تفاوت دارند.به طور کلی بدنی بلند، کشیده، سینه پهن و عمیق و پر گوشت، گوشت سینه سفت و پر، و پشت پهن و دارای شیب از جلو به سمت عقب می باشد.

سر: نسبت به بدن کوچک و به اصطلاح ماری شکل می باشد.تاج معمولا در انواع اصیل، توت فرنگی شکل می باشد.

چشم: چشم ها درخشان، عقابی و نارنجی رنگ می باشد.

تاج و ریش: ریش معمولا کوتاه است.تاج خروس ها قرمز تیره و تاج مرغ ها قرمز معمولی می باشد.

لاله گوش: در تمام انواع این نژاد به رنگ قرمز می باشد.

منقار: کوتاه و زرد رنگ و بسیار محکم بوده و در برخی نژاد ها، لکه هایی قهوه ای رنگ در منقار بالایی دیده می شود.

گردن: نسبتا بلند و استوانه ای شکل بوده و انتهای آن تقریبا در بدن فرو رفته است.

وزن: مرغ های یک ساله حدود 3 تا 4 کیلو گرم و خروس ها در همین سن ، 4 تا 5 کیلوگرم و بیشتر وزن دارند. در خروس های مسن، وزن گاهی به 6 تا 7 کیلوگرم و بیشتر هم می رسد.

تخم مرغ: به رنگ کرم تا قهوه ای تیره و به شکل بیضی و با پوسته ای نسبتا ضخیم می باشد و قالب تخم مرغ، کمی کشیده تر از حد معمول می باشد.

قلم پا: کلفت و بلند و رنگ آن اغلب در نژاد های اصیل، زرد مایل به قهوه ای و در برخی، قهوه ای پر رنگ و حتی تیره می باشد.

پنجه: پهن و دارای 4 انگشت است.

 

خصوصیات تولیدی:

مرغ های نژاد لاری جز نژاد های سنگین می باشند.سرعت رشد و رویش پرها در این نژاد در ابتدا کند ولی پس از سه ماهگی از سرعت رشد خوبی برخوردار می باشند.

سن بلوغ جنسی و تخم گذاری اغلب در 7 ماهگی (27 تا 28 هفتگی) می باشد و تخم گذاری با تخم مرغ های ریز آغاز می شود.تعداد تخم سالیانه در حدود 80 تا 100 عدد بوده و وزن متوسط هر تخم مرغ 50 گرم می باشد.چون پرورش دهندگان انتخاب را بر اساس وزن انجام می دهند بنابراین توجه زیادی به تولید تخم مرغ در این نژاد نشده است.ضریب تبدیل خوراک بسیار نا مطلوب می باشد.بطوریکه به ازای حدود 20 کیلوگرم خوراک مصرفی، 1 کیلوگرم تخم مرغ تولید می شود.

گوشت و تخم مرغ این نژاد دارای طعم مطلوبی بوده ولی در سنین پایین گوشت آن ها از طعم خوبی برخوردار نمی باشند.

 

پرورشگاه کی دی تی کالا در جهت تکثیر نژاد لاری اصیل و با کیفیت اقدام به پرورش نژاد لاری در دنگ های متفاوت کرده است.علاقه مندان به پرورش نژاد لاریکه خواستار پرورش نژاد اصیل و درجه یک هستند میتوانند با شماره تماس های فروشگاه تماس گرفته و با کارشناس مربوطه در جهت خرید تخم نطفه دار و یا جوجه لاری اقدام  کنند.

 


شماره های تماس :

شماره تلفن دفتر فروش: 42220066-041

شماره تلفن پرورشگاه:   42232370-041 

شماره همراه کارشناس پرورش نژاد لاری: 09141901929

 

در مقالات بعدی با نحوه پرورش نژاد لاری و تمرین های لازم جهت جنگ انداختن این نژاد و همچنین اصطلاحات لاری بازان و .... میتوانید آشنا شوید. به قسمت مقالات سایت بروید.

 

ارسال نظر

جمشيد زارعي جلي ... : مرغ
8 3
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
5 4
نظر ما مثبته نظر شما چی هستش از نظرتون !!
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :