مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

چگونه بوقلمون پرورش دهیم؟

امتیاز کاربران :
1 / 10
از 1 کاربر

بوقلمون ها می توانند علاوه بر مزرعه کوچکی که دارید برای شما سودآور باشند. معمولا آن ها را برای گوشتشان پرورش می دهند اما بعضی از مردم دوست دارند که بوقلمون را به عنوان حیوان خانگی خود نگه دارند. قبل از این که تصمیم به خریدن بوقلمون برای مزرعه بکنید در اینجا اصولی هست برای اینکه بتوانید آن ها را به روش درست پرورش دهید.

آیا شما باید بوقلمون پرورش دهید؟

این قطعا اولین سوال از خودتان است؟ آیا بوقلمون برای مزرعه شما مناسب است؟ اگر شما جوجه ها را برای تخم مرغشان یا گوشتشان پرورش داده اید پس بوقلمون هم همین طور است. اما آن ها به مراقبت بیشتری نیاز دارند به ویژه در زمانی که جوجه بوقلمون هستند. بوقلمون ها با انسان ها زود انس می گیرند. برای همین نیاز است که هر روز مقداری وقت با آن ها بگذرانید.

یک نژاد انتخاب کنید

بوقلمون سفید سینه پهن بوقلمون رایج برای خوردن است مانند چیزی که در سوپرمارکت است (اما حتی این نژاد اگر در یک مزرعه کوچک هم پرورش یابد طعم موردپسندتری نسبت به مانندشدر سوپرمارکت دارد). بوقلمون برنز استاندارد و هلندی سفید انواع محبوبی برایمحصولات گوشتی هستند. بوقلمون های برنز سینه پهن و سفید در واقع نژاد واقعی بوقلمون نیستند آن ها نژاد های تجاری غیراستاندارد هستند که برای تولید گوشت استفاده می شوند در حالی که برنز استاندارد و هلندی سفید نژادهای شناخته شده هستند.

جوجه بوقلمون پرورش دهید

معمولا بهتر است که شما جوجه بوقلمون ها را در بهار بگیرید و نیاز دارید که جایی برای نشستن آن ها روی تخم هایشان درست کنید مانند کاری که برای جوجه مرغ های خود می کنید. ایده های بسیاری برای درست کردن این منطقه وجود دارد. مانند پرورش جوجه مرغ ها٬ لازم است که شما جایی که برای تخم گذاری درست کرده اید در هفته اول دمایی بین 90 تا 100 درجه فارنهایت داشته باشید و سپس با افزایش لامپ ها هر هفته دمای آنجا را 5 درجه خنکتر کنید.

برای بوقلمون ها لانه و حصار درست کنید

بسیاری از کشاورزان اجازه می دهند که بوقلمون هایشان در خارج از محدوده حصارکشی شده خود بروند و یک لانه متحرک برای خودشان دارند مانند لانه های متحرکی که برای مرغ ها درست می کنیم. بهترین محدوده برای بوقلمون ها مزرعه ای با چمن های کوتاه و6 اینچ بلندی است. چمن هایی به نام شبدر قرمز و چمن کنتاکی برای کاشتن در محدوده بوقلمون ها مناسب هستند. برای یک گله ده تایی از بوقلمون ها به یک محدوده تقریبا 75 فوت مربع یا یک هکتاری نیاز است.

آب و تغذیه بوقلمون ها

برای یک دو جین بوقلمون شما هر روز نیاز به دو گالن آب دارید بنابراین یک آبگرمکن اتوماتیک که به شیر آب وصل باشد در فضای باز بخرید. یک آبرسان چهار فوت برای 12 عدد بوقلمون کافی می باشد. بسیاری از کشاورزان برای تغذیه و نگهداری خوراک بوقلمون یک محدوده چوبی با سقف کوتاه می سازند که تقریبا 100 پوند خوراک را در اندازه مناسب برای 12 عدد بوقلمون نگه می دارد. چرا که تا وقتی بوقلمون ها نزدیک به بلوغشان هستند هر روز یک پوند خوراک مصرف می کنند.

جلوی بیماری های بوقلمون ها را بگیرید

یاد بگیرید که چگونه از مشکلات بهداشتی قبل از آن که از تخم بیرون بیایند جلوگیری کنید (چراگاه های تمیز، لانه های متحرک و غذا و آب تازه) آسان ترین راه برای پرورش دادن بوقلمون هستند. با این وجود گاهی اوقات چیزهایی اتفاق می افتد و ضروری است که شما بدانید چطور از آن ها مراقبت کنید. به اندازه کافی فضا و چراگاه داشته باشید. اطمینان پیدا کنید که آن ها از جوجه مرغ ها جدا هستند و لانه بوقلمون هایتان تهویه مناسب دارد و محفوظ از شکارچیان هستند.

بوقلمون ها را در مزرعه زیر نظر بگیرید

اگر شما بوقلمون ها را برای گوشتشان نگه داشته اید. زمانی برای کشتار آن ها می آید. مراحل شبیه به کشتار جوجه مرغ ها است. شما نیاز به ابزار بزرگ کشتار دارید و مطمین شوید که دیگ سوزان آب جوش برای برای بزرگترین بوقلمون هم جای کافی دارد.

اگر می خواهید بوقلمون های خودتان را پرورش دهید برای هر 10 عدد مرغ یک بوقلمون بالغ قرار دهید. در بهار گله بوقلمونتان به طور طبیعی گسترش می یابد.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :